تبلیغات

World of Sport - ویرایش ویندوز سرور 2003 قسمت دوم

World of Sport

لینکدونی

آرشیو موضوعی

آرشیو

لینکستان

صفحات جانبی

← آمار وبلاگ

  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :

سخن روز

ویرایش ویندوز سرور 2003 قسمت دوم

نصب

 

ملزومات سخت افزاری

 

هر سیستم عاملی اگر روی دستگاهی با قدرت سخت  افزاری کم یا دستگاهی با سخت  افزاری که سیستم عامل ان را پشتیبانی نمی کندنصب شود خوب کار نمی کند  ویندوز سرور 2003 نیز مطابق معمول حداقل سختافزار لازم برای اجرا را تعیین کرده است.جدول زیر سخت افزار مورد نیاز را

 

نشان می دهد:

نصب

 

ملزومات سخت افزاری

 

هر سیستم عاملی اگر روی دستگاهی با قدرت سخت  افزاری کم یا دستگاهی با سخت  افزاری که سیستم عامل ان را پشتیبانی نمی کندنصب شود خوب کار نمی کند  ویندوز سرور 2003 نیز مطابق معمول حداقل سختافزار لازم برای اجرا را تعیین کرده است.جدول زیر سخت افزار مورد نیاز را

 

نشان می دهد:


 

 

توضیحات

 

حداقل سرعت پردازنده X86)

 

حداقل سرعت پردازنده (ایتانیوم)

 

تعداد پردازنده های

پشتیبانی شده

 

حداقل RAM(X86)

 

حداقل RAM(ایتانیوم)

 

حداکثر RAM(X86)

 

حداکثر RAM(ایتانیوم)

 

حداقل ذخیره دیسک

(X86)

 

حداقل ذخیره دیسک

(ایتانیوم

ویرایشWEB

 

MHZ  133

 

 

 

 

 

2

 

 

MB 128

 

 

 

 

GB 2

 

 

 

 

حدود2GB

 

 

 

 

ویرایشSTANDARD

 

MHZ  133

 

 

 

 

 

4

 

 

MB 128

 

 

 

 

GB 4

 

 

 

 

حدود2GB

 

 

 

 

ویرایش ENTERPRISE

 

MHZ  133

 

 

GHZ 1

 

 

8

 

 

MB 128

 

 

GB 1

 

GB 32

 

 

GB 64

 

 

حدود2GB

 

 

حدود    4GB

ویرایش DATACENTER

 

MHZ  133

 

 

GHZ 1

 

 

32

 

 

MB 128

 

 

GB 1

 

 

GB 64

 

GB 512

 

 

حدود2GB

 

 

حدود GB

 

WINNT.EXE در مقابل  WINNT32.EXE

Winnt.exeوwinnt32.exe اسامی رسمی نصب کننده های 16 بیتی وسی و دو بیتی هستند که در همه پلت فرم های ویندوز بکار می رود. این دو برنامه خدماتی یک مجموعه غنی از انتخابهای خط فرمانی برای نصب و ارتقای کامپیوترها را در اختیار می گذارد.از جمله نصب غیر حضوری-پشتیبانی پویا از به روز رسانی-گزارش گیری کامل از نصب وپشتیبانی از emergency management services.بسته به روش مورد نظر برای نصب ویندوز سرور 2003 جهت نصب سیستم عامل روی کامپیوتر از یکی از این دو می توان استفاده کرد:

ü       Winnt.exe یک برنامه 16 بیتی است و فقط برای نصب کامل ویندوز سرور 2003 به کار میرود.

ü       Winnt32.exe یک برنامه 32 بیتی است وان را می توان برای نصب کامل یا ارتقا از یک نگارش  سازگار ویندوز به کار برد.

 

از انجا که winnt32.exe یک برنامه 32 بیتی است که ارتقا از نگارسهای قبلی ویندوز را پشتیبانی می کند فرمانهای اضافی متعددی را برای پشتیبانی خصوصیاتی همچون dynamic update - emergency management services و گزارشگیری از نصب در اختیار می گذارد.

 

بوت از روی سی دی ویندوز سرور 2003

سا لهاست که پلت فرم ویندوز رسانه سی دی رام قابل بوت را پشتیبانی می کند و ویندوز سرور 2003 هم این روش نصب سادخ و مفید را در اختیار می گذارد.به منظور بوت از روی سی دی باید درایو سی دی داشته باشید که iso 9660 ei torito برای رسانه قابل بوت را پشتیبانی کند و بایوس کامپیو تر باید تنظیم شده باشدتا به عنوان اولین وسیله قابل بوت از درایو سی دی استفاده شود.از این روش فقط برای نصب ویندوز سرور 2003 استفاده میشود.

 

اجرای setup.exe از روی سی دی

اگر یک سیستم عامل ویندوز روی کامپیو تر خود دارید و می خواهید ان را ارتقا دهید یا می خواهید ویندوز سرور 2003 را به عنوان یک سیستم عامل مجزا نصب کنید می توانید از این روش استفاده کنید.سی دی را در درایو قرار دهید اگرautorun فعال باشد یک gui باز می شود که منویی از اتتخایها را در اختیار می گذارد. اگر autorun  فعال نیست در سی دی روی setup.exe دابل کلیک کنید.

 

انجام نصب

بعد از اینکه اخرین راه اندازی مجدد فرایند ستاپ سرور 2003 انجام شد باید به منظور اجرای sysprep با استفاده از یک اکانت محلی جواز دار به کامپیوتر  وارد شوید. به طور پیش فرض اکانت محلی  administrator تنها اکانتی است که واجد این شرایط است. این اکانت امکان نصب برنامها و درایورها و سفارشی سازی محیط را فراهم میسازد. اما بدین منظور از اکانت های دامنه نباید استفاده کرد زیرا پس از اجرای sysprep پرو فایلهای اکانتهای دامنه بی سرپرست میمانند.

 

نصب sysprep روی کامپیو تر اصلی

برنامه sysprep چندین فایل مورد نیاز را در خود دارد که همگی باید در پوشه %system drive% \ sysprep کامپیو تر اصلی کپی شوند:

ü       Sysprep.exe برنامه قابل اجرای sysprep است و با حذف اطلاعات سفارشی همچون نام کامپیو تر- اطلاعات ادرس شبکه و ثبت محصول

کامپیو تر اصلی را برای تصویر شدن مجدد روی یک کامپیو تر مقصد اماده می کند.

 

ü       Setupcl.exe مقادیر جدیدی را برای شناسه امنیتی(sid) کامپیو تر مقصد تولید می کند و باید در همان پوشه ای که sysprep.exe قرار دارد کپی شود.

Factory.exe برنامه ای است که به منظور پشتیبانی  sysprep در factory mode به کار می رود.

 

ایجاد فایل unatted.tet

unatted.tet نام فایل جوابی است که در طی ستاپ غیر حضوری مورد استفاده قرار می گیرد. فایل جواب اطلاعاتی را در اختیار می گذارد که اگر کاربری به سیستم عامل از طریق gui می پرداخت وارد می کرد.فایل unatted.tet اطلاعات کلیدیی همچون مالکیت- تنظیمات منطقه ای-  درایورهای سازندگان دیگرو سایر داده هایی را که برای نصب سیستم عامل لازم هستند در اختیار می گذارد. با ارائه اطلاعات در فایل unatted.tet می توان ستاپ غیر حضوری را به طور جزیی یا کلی اتوماتیک کرد. این فایل درریشه  پوشه توزیع نصب میشود. فایل unatted.tet  می توان به صورت ذستی ایجاد کرد و یا با استفاده از windows setup manager که در فایل /support/ tools/deploy.cab در رسانه نصب ویندوز سرور 2003 واقع است می توان یک فایل جدید ایجاد کرد یا فایل را تغییر داد.


درباره وبلاگ

وبلاگی حاوی مطالب گوناگون از ورزش و اینترنت
در یک کلام اینترنت برای همه
مدیر وبلاگ : حمیدرضا SHRH

آخرین پست ها

جستجو

نظرسنجی

  • محبوبترین تیم فوتبال جهان از دیدگاه شما ؟نویسندگان

log
.: سایت تخصصی هواداران بارسلونا در ایران :.
ام لاس

حدیث روز